Üdvözöljük a Dr. Jósa István Általános Iskola honlapján!

Az 1700-as években négy nagy család kezében volt  községünk határának jelentős része. Ezek közül történelmi jelentőségű a Jósa-család. Egyik leszármazottja dr. Jósa István ,aki 1756-ban született  a Dunántúlon, Csepreg várában.

Orvosi tanulmányait Nagyszombaton végezte, majd tanársegéd lett a Pestre helyezett Pázmány Egyetemen. 1778-ban Gyulára került, és Békés vármegye főorvosának nevezték ki. 1787-ben Szabolcs vármegye főorvosi székébe hívták meg. Ötven esztendőn át 1787 és 1837 között  szolgálta Szabolcs vármegye egészségügyét. Ebből az 50 évből 30 évet Kislétán élt.

Kislétán írta híres könyvét: „A helység bábálya” címmel, ami később a szülésznők oktatására szolgált, de sok egyéb egészségügyi kiadványt is megjelentetett.

„Az orvoslás tudomány a szívben gyökerezik.”- vallotta. Hosszú, áldásos életét orvosi hivatása, s embertársainak lelki és anyagi támogatása töltötte ki.  Egykori lakóházát emléktábla őrzi ma is.

Iskolánk 1985. szeptember 27-én vette fel a Dr. Jósa István nevet.

Névadónk élete és munkássága példaértékű lehet mindannyiunk számára.