A Diákönkormányzat munkáját az iskola pedagógiai célkitűzéseivel és munkarendjével összehangolva végzi a tanulók, a tanulóközösség érdekeinek képviseletéért. A Diákönkormányzat működésének feltételeiről az iskola gondoskodik. Biztosítja termeinek és eszközeinek ingyenes használatát.

A havonta megrendezésre kerülő fórumokon a diákok véleményeinek, javaslatainak meghallgatásával változatos, tartalmas iskolai programok szervezése a cél, mely javíthatja a diákok közérzetét az iskolában tartózkodás ideje alatt. A diákközgyűlés az iskola tanulóinak legmagasabb tájékozódó-tájékoztató fóruma, amelyet a tanév során össze kell hívni.

Kiemelt témák a tanév során:

• A hagyományos programok megszervezése
  • Tanulói igénymérésen alapuló munkaterv/programterv

A diákönkormányzat feladata továbbá az iskolai és községi rendezvényeken a tanulók megfelelő részvételének biztosítása az elvárásoknak megfelelően, iskolánk hagyományainak őrzése az ünnepek, megemlékezések szervezésével, lebonyolításával a diákönkormányzat vezető pedagógusának együttműködésével.

Fradi suli